KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14897190

nr 1489 7190

Åke Wickström

(f. 1927), Sverige

Oljemålning, Hamnen Malmö. Signerad, daterad 1959. Olja på pannå, 35x25 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm

Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 12 september 2022
kl 19:14:19

8/9 23:06:00 1      Vinnande bud

Åke Wickström

Läs mer om Ã…ke Wickström