KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14897190
nr 1489 7190
Åke Wickström
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Hamnen Malmö. Signerad, daterad 1959. Olja på pannå, 35x25 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm
Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 september 2022
kl 19:14:19
8/9 23:06:00